Wiosenny kiermasz charytatywny

Aż 2 dni trwała sprzedaż ciast przygotowanych przez uczniów na wiosenny kiermasz słodkości. Ponad 40 najróżniejszych wypieków podzielonych na setki porcji zadowoliło podniebienie niejednego łasucha, a pieniądze z ich sprzedaży wsparły szczytny cel.

Taka forma zbiórki funduszy na cele charytatywne sprawdza się w naszej szkole już od wielu lat. A wszystko za sprawą rodziców uczniów, których domowych wyrobów pozazdrościłaby niejedna renomowana cukiernia.

Młodzież ze szkolnego kola wolontariatu kolejny raz postanowiła włączyć się w kampanię „Pola Nadziei” białostockiej Fundacji „Pomóż Im” prowadzącej Domowe Hospicjum dla Dzieci. Od kilku miesięcy w wolnych chwilach przygotowywano papierowe żonkile ­– symbole nadziei w walce z chorobami nowotworowymi oraz całej akcji. Każdy uczestnik kiermaszu otrzymywał żółtego kwiatka w podziękowaniu za dar serca – przekazane na sprzedaż lub kupione słodycze.

Łączny dochód z kiermaszu wyniósł 920 zł i był wyższy o ponad 200 zł od ubiegłorocznego. Każda złotówka to mniej bólu i cierpienia w życiu chorych dzieci, podopiecznych Fundacji. Doskonale zdają sobie z tego sprawę uczniowie, ich rodzice i pracownicy szkoły, hojnie wspierając szlachetne przedsięwzięcie młodych wolontariuszy.

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

Barbara Szypulska