Konkurs „Czy znasz baśnie braci Grimm?” rozstrzygnięty!

16 maja 2019 roku uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Korycinie wzięli udział w konkursie czytelniczym, w którym musieli wykazać się znajomością baśni braci Grimm – Jakuba i Wilhelma.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Podczas pierwszego wszyscy uczniowie z klasy, po przeczytaniu ośmiu wybranych wcześniej baśni, pisali test sprawdzający stopień znajomości utworów. Kolejny – polegał na ustnym udzieleniu odpowiedzi na trzy wylosowane pytania.Do finału zakwalifikowało się siedmioro trzecioklasistów, uzyskując najwyższą liczbę punktów. Na tym etapie nagrody magli uzyskać również widzowie, odpowiadając poprawnie na pytania, z którymi mieli problem finaliści.

Najlepszą znajomością baśni wykazała się Wiktoria Chwiećko. Kolejne miejsca zajęli: Małgorzata Ciuchna, Julia Żak, Michalina Szwejkowska, Nikola Krukiel, Szymon Suszko i Rafał Pikus. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali książki, a wszyscy uczestnicy pokrowce na smartfony i zakładki do książek, które biblioteka otrzymała od zaprzyjaźnionej księgarni.

Za organizację konkursu odpowiadały nauczycielki Barbara Szypulska i Anna Szubzda. Jego celem było rozbudzenie motywacji czytelniczych, popularyzacja i promocja wybranych baśni oraz kształcenie u uczestników umiejętności szybkiego kojarzenia i sprawnego udzielania odpowiedzi.