Strona główna<<<2006<<<2007<<<2008<<<2009<<<2010<<<2011<<<2012<<<2013<<<2014<<<2015<<<2016 <<<2017

Wielkanocny Konkurs Plastyczny dla klas I - III - wyniki Czytaj >>>


Rozdanie nagród
W piątek 16.03.2018 r. zostały wręczone nagrody uczniom, którzy wzięli udział w szkolnych konkursach: wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (Sylwia Puzanowska, Urszula Łukaszuk, Jakub Banel) oraz wiedzy biblijnej (Ewa Górska, Justyna Ciuchna, Natalia Lewicka). Gratulujemy najlepszym!!!


Wspólne czytanie poezji
Pierwszy dzień astronomicznej wiosny rozpoczęliśmy nietypowo w naszej szkole. Włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Poezji. Jego głównym celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji. Uczniowie poprzez organizację Poetyckiego Spaceru ph. „Niech żyje poezja i wiosna!” popularyzowali ten rodzaj literatury. Było to kolejne działanie w ramach realizacji Szkolnego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Gimnazjaliści zapraszali chętnych uczniów klas czwartych i piątych do wspólnego czytania liryki dziecięcej oraz współczesnej, w tym utworów Leonardy Szubzdy, Zbigniewa Herberta i ks. Jana Twardowskiego. Podsumowali akcję czytelniczą i wykonali plakat z wybranymi przez siebie fragmentami wierszy i ulubionymi cytatami o poezji. Liryka wprowadziła młodszych i starszych uczniów w wiosenny nastrój.


"Pisanki, kraszanki, wyrywanki"
Dnia 16 marca 2018r. w Społecznej Szkole Podstawowej nr 3 w Białymstoku odbyło się podsumowanie XVII edycji Podlaskiego Konkursu Plastycznego „Pisanki, kraszanki, wyrywanki” pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli w nim udział. Otrzymali wiele wyróżnień i nagród. Jury doceniło prace następujących uczniów: Jakuba Rudzińskiego IB, Mateusza Matel IB, Pawła Tomaszewskiego II, Julii Misarskiej IIIA, Jakuba Iłendo IIIA, Aleksandry Lewickiej IIIA, Martyny Biender IV B, Anny Burak IVB, Kamili Burzyńskiej IVB, Marii Kużbiel IVA, Martyny Żarniewskiej VA, Mateusza Sokołowskiego VIIB, Emilii Połonowskiej VIIB, Karoliny Ołdziejewskiej IIA G, Weroniki Lengiewicz IIIA G, Małgorzaty Redo IIIA G, Sylwii Puzanowskiej IIIA G. Serdecznie gratulujemy!


Wielkanocne warsztaty
Dnia 12.03.2018 r. uczniowie kl. IVB i kl. VIIB szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach o tematyce Wielkanocnej. Zajęcia prowadzone były przez znanych już uczniom pracowników i artystów Domu Gościnnego z Dzięciołówki. Uczniowie malowali gipsowe i drewniane figurki kurczaków, zajączków, kaczek. Pinezkami, pomalowanymi wcześniej lakierem do paznokci, ozdabiali styropianowe jajka. Były to ciekawe i twórcze zajęcia, za które serdecznie dziękujemy pracownikom Domu Gościnnego w Dzięciołówce.


Klasy VII w Białymstoku
W dniu 6 marca 2018 roku uczniowie klasy VII A i VII B uczestniczyli w warsztatach pod tytułem „Z Dziadkiem Piłsudskim”, które odbyły się w Muzeum Wojska w Białymstoku. W oparciu o wystawę „Nie tylko Legiony. Polskie formacje wojskowe 1914 – 1918” uczestnicy poznawali wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Mieli też możliwość zapoznania się z wyposażeniem żołnierzy walczących o wolność ojczyzny. Wśród eksponatów duże zainteresowanie wzbudziła broń biała i palna.
Kolejnym punktem wyjazdu było obejrzenie przedstawienia pod tytułem „Zemsta” w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.


Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
W związku z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uczniowie klasy VII b przygotowali apel.  W ten sposób społeczność szkolna upamiętniła i oddała hołd żołnierzom, którzy po 1944 roku walczyli  z władza komunistyczną. Przypomniano postacie rotmistrza Witolda Pileckiego, Zygmunta Szyndzielarza  „Łupaszki” i Danuty Siedzikówny „Inki”.


Dzień Języka Ojczystego
21 lutego uczniowie zorganizowali Dzień Języka Ojczystego. W trakcie „długich przerw” odbył się happening językowy. Na korytarzu została zorganizowana przestrzeń, aby każdy mógł zaprezentować wykonaną przez siebie plakietkę. Jej treść promowała poprawną polszczyznę, kulturę słowa, żartobliwie zachęcała do stosowania poprawnych form językowych oraz ortograficznych. Dzieci także zwróciły uwagę na patriotyczny charakter tego dnia, zakładając koszulki w barwach białych i czerwonych. Efekty ich pracy można oglądać w kąciku czytelniczym na szkolnym korytarzu. Wszystkich uczniów angażujących się w akcję wspierały nauczycielki języka polskiego.


Ogólnopolski  Konkurs Wiedzy Pożarniczej  „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

1 marca b r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W konkursie wzięło udział 43 uczniów.
W kategorii szkół podstawowych najlepsi byli: Monika Wiesławska kl. V b, Krzysztof Marcinkiewicz kl. VI a, Jakub Chociej  kl. VI a.
W kategorii klas gimnazjalnych czołowe miejsca zajęli: Robert Waszczeniuk  kl. II a, Adam Hrynkiewicz  kl. II a, Jakub Banel kl. II b


Dzień Myśli Braterskiej
Delegacja zuchów z 17 Gromady Zuchowej „Krasnoludkowy Ród” uczestniczyła w hufcowym świeczowisku zorganizowanym  w Sokółce z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody w „Konkursie na najlepiej napisany plan pracy jednostki”. Nasza gromada zdobyła wyróżnienie. Podczas świeczowiska każda drużyna prezentowała film o swojej jednostce. Nie zabrakło wspólnego śpiewania harcerskich piosenek. Był tez słodki poczęstunek. Uroczystość zakończyła się wspólnym zawiązaniem kręgu z harcerskim pożegnaniem.


Walentynki w naszej szkole
"Z okazji walentynek życzę Ci radości, szczerego uśmiechu i szczęścia w miłości" - takie i podobne życzenia uczniowie otrzymywali "pocztą walentynkową". W tym dniu odbył się również Walentynkowy Turniej Sportowy w mini-siatkówkę w kl. IV-VI oraz w siatkówkę w kl. VII i II-III gimnazjum. W kategorii kl. IV-VI - I miejsce zdobyła kl. IVb, II - VIa, III-Vb a w kategorii kl. VII i II-IIIg - I miejsce - IIb, II miejsce - IIIa, III miejsce -IIIb.
Uczniowie, którzy tego dnia mieli na sobie "element walentynkowy" - nie byli pytani na lekcjach.
Zwycięzcom gratulujemy! Sukcesów w życiu i szczęścia w miłości!!!

 

Rywalizacja klas trzecich w konkursie czytelniczym

W związku z przypadającą w 2018 roku 390. rocznicą urodzin Charlesa Perraulta, jednego z najsłynniejszych baśniopisarzy, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy pod nazwą „Czy znasz baśnie Charlesa Perraulta?” oraz plastyczny – na ilustrację do wybranej baśni. Więcej >>>


„Między milczeniem a krzykiem” XVII Konkurs recytatorski poezji Leonardy Szubzdy

W dniu 15.02.2018 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie odbyła się XVII edycja Konkursu Recytatorskiego poezji Leonardy Szubzdy, poetki regionu sokólskiego. Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie. Wsparcia, jak co roku, udzielił nam Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury  w Białymstoku.

Więcej >>>


Podsumowanie akcji "Góra Grosza"
W naszej szkole akcja "Góra Grosza" odbywała się od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018. Rozumiemy, że Rodzina jest ważna dla każdego, jest ostoją i fundamentem na lata. Dlatego pomagamy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tymi, które są taką rozłąką zagrożone. Zebraliśmy 10715 sztuk monet, co dało 589,11 zł. Zostały one przekazane na Towarzystwo Nasz Dom, które jest organizatorem akcji. Dziękujemy wszystkim za każdy TWÓJ GROSZ.
Koordynator akcji w szkole - opiekun SU - B. Stachelek


Zuchowy bal przebierańców
Na zakończenie karnawału 17 Gromada Zuchowa „Krasnoludkowy Ród” bawiła się na balu przebierańców. Rodzice przygotowali dzieciom piękne stroje. Zuchy miały możliwość wykazania się swoimi zdolnościami tanecznymi. Brały udział w różnych zabawach i konkursach. Przy muzyce dyskotekowej i zuchowych pląsach szybko mijał czas.


Spotkanie z pisarką

Dnia 19.01.2018 uczniowie klas gimnazjalnych i VI-VII szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z panią Krystyną Gudel autorką książki "Historie Pazurem Wojny Kreślone". Uczniowie czytali fragmenty książki, próbowali gotowanej brukwi. Była to dla nich ciekawa lekcja historii na temat życia w obozie koncentracyjnym.


Święto Babci i Dziadka
Dnia 19 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie przybyli bardzo licznie, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Bojarzyńska witając ciepłymi słowami Babcie i Dziadków. Następnie uczniowie odśpiewali drogim przybyłym Gościom Sto lat i wręczyli własnoręcznie zrobione laurki. W dalszej części dzieci klas I-III zaprezentowały swój program artystyczny. Na twarzach zebranych gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec wyraziły kochanym Babciom i Dziadkom swoją miłość.


Podsumowanie projektu „Las bliżej nas”
Dnia 16.01.2018r. podczas zebrania z rodzicami odbyło się podsumowanie projektu realizowanego przez uczniów klas trzecich. W pierwszej części spotkania dzieci zaprezentowały piosenki oraz wiersze tematycznie związane z lasem. Rozstrzygnięty został również konkurs na wiersz lub rymowankę o lesie. Nagrody otrzymały: Aleksandra Lewicka, Kinga Sosnowska, Zofia Iwanicka, Hanna Golak oraz Justyna Szymaniuk. W drugiej części wszyscy zebrani mieli możliwość poznania celów, działań i efektów realizowanego projektu na podstawie prezentacji multimedialnej.


Zimowe radości i smutki
18 stycznia 2018 roku uczniowie klasy I B i II SP w ramach realizacji projektu edukacyjnego ,,Pomóżmy im…” przedstawili uczniom kl. I-III SP inscenizację pt. Zimowe radości i smutki. Zaapelowali do kolegów o włączenie się do zimowej akcji dokarmiania ptaków. Wszyscy chętni uczniowie otrzymali ptasie pyzy-kule dla ptaków, zasponsorowane przez Nadleśnictwo Czarna Białostocka.


Niecodzienna lekcja historii na temat powstań narodowych
Dnia 18 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej obejrzeli inscenizację na temat „Polskie powstania narodowe”. Grupa rekonstrukcji historycznej w interesujący sposób przedstawiła przebieg polskich zrywów niepodległościowych. Uczniowie mogli wejść w rolę kosyniera z 1794 r., żołnierza napoleońskiego z 1812 r., grenadiera z 1830 r., partyzanta z 1863 r. i powstańca wielkopolskiego z 1918 r. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja historii.


"Polskie kolędy i pastorałki"
Dnia 10 stycznia 2018r. uczennice naszej szkoły - Kinga Sosnowska z klasy IIIA i Anna Olszewska z klasy IVA reprezentowały naszą szkołę w powiatowym konkursie „Polskie kolędy i pastorałki” w Knyszynie. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego, Burmistrza Knyszyna i Starosty Monieckiego. Kinga Sosnowska w kategorii klas I-III zajęła III miejsce, a Anna Olszewska w kategorii klas IV-VII zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!


Bal Karnawałowy
W dniu 09.01.2018 r. uczniowie klas I-III SP bawili się na imprezie karnawałowej. Uczniów zabawiała Królowa Elza i bałwan Olaf przy dźwiękach muzyki z filmu Kraina Lodu. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach tanecznych. Dużym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa i popcorn. W czasie przerwy w zabawie uczniowie spotkali się w swoich salach na słodkim poczęstunku. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowe balony, które na ich oczach zamieniały się w różne postacie.