Strona główna<<<2006<<<2007<<<2008<<<2009<<<2010<<<2011<<<2012<<<2013<<<2014<<<2015<<<2016 <<<2017<<<2018


Spotkanie z twórcą ludowym

Dnia 26.04.2019r. w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Sztuka ludowa naszą inspiracją” odbyło się spotkanie z rzeźbiarzem – twórcą ludowym, panem Antonim
z Augustowa, który jest mieszkańcem Domu Gościnnego w Dzięciołówce. Uczniowie klasy IB i IIA mieli możliwość zapoznania się z pracą rzeźbiarza, jego warsztatem oraz wytworami z drewna. Dzieci na temat rzeźb wiedzą już coraz więcej. Podczas najbliższej wycieczki uczniowie poszukają rzeźb w Korycinie oraz w miejscu swojego zamieszkania.


Pysznie, zdrowo, kolorowo

25 kwietnia odbyło się spotkanie uczniów biorących udział w „Programie dla szkół” z p. A. Nalazek - pracownikiem firmy „Sebex”. Podczas warsztatów kulinarnych uczestnicy mogli dowiedzieć się, że koktajle mleczne, czyli łączenie jogurtukefiru czy śmietany z owocami
i warzywami
  jest bardzo mądrym zwyczajem. Produkty mleczne zawierają bowiem dużo wapnia, który neutralizuje działanie szczawianów znajdujących się w wielu roślinach. Koktajl należy wypić tuż po przyrządzeniu, bo tlen rozkłada zawartą w owocach i warzywach witaminę C, która  znika już po upływie 20 minut. Na  zakończenie  odbyła się degustacja  świeżo przygotowanego koktajlu owocowo- mlecznego.


Pomoc świąteczna seniorom z Dzięciołówki

Każda pomoc przed świętami przyda się mieszkańcom Domu Gościnnego w Dzięciołówce. Wiedzą o tym uczennice należące do koła wolontariatu. Kolejny już raz zaplanowały i przeprowadziły akcję charytatywną na rzecz podopiecznych ośrodka.

Aby u seniorów na stole wielkanocnym nie zabrakło bab, mazurków i innych słodkich wypieków, a także kawy i herbaty, dziewczęta zorganizowały szkolną zbiórkę żywności. Na apel odpowiedzieli ich młodsi i starsi koledzy, rodzice oraz pracownicy szkoły. Liczył się każdy kilogram mąki i cukru, ale mile widziane były i inne artykuły niezbędne do przygotowania świątecznych potraw. Dzięki wielkim sercom i szczodrości darczyńców udało się zebrać ponad 80 kilogramów produktów spożywczych, które przekazano do Dzięciołówce.

Wszystkim uczestnikom akcji składamy serdeczne podziękowania.


Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w SP

Dnia 5.04.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 44 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Krzysztof Marcinkiewicz z kl. VIIa. Krzysztof jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Gratulujemy osiągniętego sukcesu, życzymy kolejnych w następnym roku.

Do konkursu przygotowywała ucznia p. Celina Baranowska.


Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Gimnazjach
Dnia 2.04.2019 r. odbyło się podsumowanie gimnazjalnych konkursów przedmiotowych. Dwaj nasi uczniowie odebrali zaświadczenia potwierdzające uzyskanie tytułu laureata. Jakub Banel - laureat Konkursu Chemicznego, Jakub Kloza - laureat Konkursu Języka Polskiego. Jesteśmy bardzo dumni
z sukcesów naszych gimnazjalistów. Do konkursów uczniów przygotowywały Panie: Dorota Sosnowska i  Małgorzata Glińska. Gratulujemy!!!!!!


Podsumowanie Wielkanocnego Konkursu Plastycznego w świetlicy
8.04.2019 r. odbyło się podsumowanie Wielkanocnego Konkursu Plastycznego organizowanego przez świetlicę szkolną. Nagrody otrzymali: w kategorii pisanka - Nikola Pawłowska kl IB, Kinga Chociej kl IA, Mateusz Matel kl IIB, Stanisław Jarmołowski kl IIB, Jakub Rudziński kl IIB, w kategorii kartka świąteczna - Natalia Andrysewicz kl IA, Wiesławska Kamila kl IA, Wiesławska Karolina kl IIA, Nikola Krukiel kl III.
Serdecznie Gratulujemy.


Warsztaty wielkanocne – część druga
Dnia 10.04.2019 r. uczniowie klasy IB i IIA w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Sztuka ludowa naszą inspiracją” uczestniczyli w drugiej części warsztatów wielkanocnych. Przeprowadziła je pani Inga Kimborowicz – mama jednej z uczennic klasy drugiej, która przygotowała się do zajęć bardzo starannie. Zgromadziła i przyniosła niezbędne materiały
i narzędzia do pracy. Bardzo ciekawie opowiedziała dzieciom o sposobach zdobienia wielkanocnych jaj. Pokazała i wyjaśniła, jak przygotować pisankę. Według jej instrukcji i pod jej oraz wychowawczyń czujnym okiem dzieci pracowały nad własną pisanką. Nanosiły precyzyjnie wosk na skorupkę przy pomocy główki cienkiego gwoździa i szpilki.
Ich inwencja twórcza nie miała granic. Na ich pracach pojawiały się kropeczki, gwiazdeczki, gałązki
i kwiatuszki. Prawdziwe cudeńka!. Trzeba przyznać, że to niełatwa sztuka wymagająca dużej precyzji i cierpliwości. Zajęcia te przybliżyły uczniom ludową tradycję zdobienia jaj. Zaproponowany przez panią Ingę Kimborowicz zwyczaj malowania wielkanocnych pisanek jest charakterystyczny dla naszego regionu.


42 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W etapie szkolnym Turnieju BRD uczestniczyło 31 uczniów w II grupach wiekowych. Najlepsze wyniki uzyskali: Ola Lewicka, Marysia Kitlasz, Marcin Waszczeniuk i Wacek Suchocki. Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę na etapie powiatowym.
W grupie wiekowej 13 - 16 lat, na zawody do Sokółki pojadą: Tomek Tałałaj, Radek Mancewicz
i Jakub Kimborowicz.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na następnych etapach zawodów.


Wielkanocne warsztaty
Klasy IB i IIA zaczęły już przygotowania do Wielkanocy. 5 kwietnia 2019 r. w czasie warsztatów plastycznych prowadzonych przez panią Ewę Kloza z Domu Gościnnego w Dzięciołówce uczniowie wykonali ozdoby świąteczne. W ramach innowacji pedagogicznej „Sztuka ludowa naszą inspiracją” dzieci poznały nowy dla nich materiał plastyczny  - gips oraz farby akrylowe, którymi ozdabiały gipsowe koguciki, gąski, kaczuszki i zajączki. Malowały też styropianowe jajka i stroiły je w kolorowe piórka i wstążeczki. Przygotowywanie wielkanocnych ozdób sprawiło uczniom wielką frajdę, a efekty przeszły ich oczekiwania. Cudne, bajecznie kolorowe figurki i pisanki ozdobią ich domy i sprawią wszystkim wiele radości.


Nietypowe lekcje matematyki poza szkołą
Dnia 4 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy Vb i VIb w ramach realizacji innowacji pedagogicznej z matematyki „Matematyka wokół nas. Myśl logicznie – licz praktycznie” odbyli nietypowe lekcje matematyki w Banku Spółdzielczym oraz Urzędzie Gminy w Korycinie. W Banku zajęcia przeprowadziła Pani Dyrektor Irena Wynimko. W interesujący sposób opowiadała o działalności banku, operacjach finansowych, które wykonują jego pracownicy. Podkreśliła znaczenie matematyki w życiu każdego człowieka. Następnie uczniowie udali się do Urzędu Gminy, gdzie spotkali się z Panem Andrzejem Waszczeniukiem – Skarbnikiem Gminy. Dowiedzieli się na czym polega jego praca, skąd gmina pozyskuje fundusze i na co je przeznacza. Uświadomił uczniom, że matematyka jest wszędzie, wiedzę zdobytą teraz będą wykorzystywali w życiu dorosłym jako klienci różnych instytucji publicznych. Uczniowie byli zainteresowani prelekcjami, słuchali z zaciekawieniem, zadawali dużo pytań. Do szkoły wrócili z nowymi doświadczeniami życiowymi. Realizatorzy innowacji: Barbara Stachelek, Barbara Jakimuszko.


Stop cyberprzemocy

Dnia 29.03.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie kl. V i VI z przedstawicielami policji dotyczące cyberprzemocy. Uczniowie przygotowali scenki i przedstawili je swoim kolegom i koleżankom a następnie głos zabrał przedstawiciel policji sierżant sztabowa Joanna Kłos. Uczniowie dowiedzieli się o skutkach nadużywania urządzeń elektronicznych, o plusach i minusach ogólnodostępności Internetu oraz jakie konsekwencje grożą stosującym Cyberprzemoc. 


Kreatywni na 101
Wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w akcji „Kreatywni na 101” organizowanej przez agencję WTEM i Disney Polska pod patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej.
W ramach akcji, wykazując się kreatywnością, wykonali makietę posesji na ulicy dalmatyńczyków 101 z materiałów dostarczonych przez organizatora.


XX edycja konkursu "Przygoda z Poezją"
W dniu 1 kwietnia 2019 roku po raz dwudziesty odbył się Konkurs Recytatorski „Przygoda z poezją”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I – III szkół podstawowych z województwa podlaskiego. Konkurs odbywał się w trzech grupach wiekowych: na poziomie klasy I, II i III. Każda szkoła biorąca udział zgłaszała dwóch recytatorów z każdego poziomu. Więcej >>>


Przyroda i malarstwo źródłem inspiracji
Początek kalendarzowej wiosny zainspirował uczniów i nauczycieli realizujących innowację pedagogiczną „Kreatywne pisanie” do nowych twórczych działań. Uczniowie klasy IA uważnie słuchali głośno czytanego fragmentu książki Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”, aby później wspólnie wykonać różnymi technikami obraz wiosennego drzewa. Opowiadali także o zaobserwowanych zmianach w przyrodzie i wyjaśniali, dlaczego ważna jest ochrona środowiska naturalnego. Natomiast ich starsi koledzy z klas czwartych dzieli się swoimi wrażeniami estetycznymi, oglądając obraz Henryka Weyssenhoffa pt. „Wiosna”. Następnie opisali artystyczną wizją wiosennego krajobrazu. Na koniec wzbogacili swoje teksty, rysując symbole nowej pory roku.


Szkolny konkurs z wiedzy o Wielkiej Brytanii i Niemczech
W ubiegły piątek zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu z wiedzy o Wielkiej Brytanii
i Niemczech. Zainteresowanie uczniów było bardzo duże, do testu przystąpiło 65 osób. Najlepsze wyniki uzyskali: I miejsce - Krzysztof Marcinkiewicz kl. VIIa, II miejsce - Magdalena Strzymińska kl. VIb, wyróżnienie otrzymali: Izabela Motybel kl. IIIb gimnazjum i Maciej Karabowicz kl. VIIIa. Gratulujemy!!!


Wiosenny kiermasz charytatywny
Aż 2 dni trwała sprzedaż ciast przygotowanych przez uczniów na wiosenny kiermasz słodkości. Ponad 40 najróżniejszych wypieków podzielonych na setki porcji zadowoliło podniebienie niejednego łasucha, a pieniądze z ich sprzedaży wsparły szczytny cel. Więcej >>>


Pierwszy dzień wiosny
Klasy I-III szkoły podstawowej powitały już wiosnę. Uczniowie wykonali nowe dekoracje, zorganizowali konferencję prasową z Panią Wiosną. Zrobili także pamiątkowe zdjęcie z Panią Zimą
i raźnym krokiem ruszyli nad zalew. Wszystkim było bardzo wesoło i radośnie, bo przecież: "Listki
z pączków wyglądają, coraz mocniej słońce świeci - wreszcie wiosna z ciepłym wiatrem jak na skrzydłach do nas leci!"


Akcja czytelnicza ph. „Czytajmy poezję”
21 marca uczniowie naszej szkoły wraz z nadejściem wiosny obchodzili Międzynarodowy Dzień Poezji, ustanowiony z inicjatywy UNESCO. Święto ma na celu promowanie pisania poezji, publikowania, czytania oraz nauczania. Uczniowie samodzielnie wybierali wiersze, wykorzystując zasoby biblioteki szkolnej i źródła internetowe. Ulubione fragmenty zapisali i wykonali do nich ilustracje. Prace zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu w „Kąciku czytelniczym”.


Powitanie wiosny w kinie Helios
Wiosna tuż, tuż... Z okazji obchodów Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum wyjeżdżali do Białegostoku do kina Helios na filmy. Młodsi oglądali film "O psie, który wrócił do domu", a starsi "Kiedy się pojawiłaś". Oba filmy dostarczyły uczniom i nauczycielom wiele wrażeń. Cele wyjazdu: udział w życiu kulturalnym szkoły, kształtowanie postawy aktywnego odbioru kultury i właściwego zachowania się w miejscach publicznych oraz integracja zespołów klasowych.
Organizator wyjazdu: B. Stachelek opiekun SU


Forum szkół średnich w Szkole Podstawowej w Korycinie
W ubiegły piątek w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie odbyło się I Forum Szkół Średnich. Uczniowie klas VIII i III gimnazjum mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół średnich. Swoją bogatą ofertę w nowoczesnej formie z wykorzystaniem TIK zaprezentowały następujące placówki oświatowe: ZDZ Białystok (technik usług fryzjerskich, technik grafiki i poligrafii cyfrowej), I Liceum Ogólnokształcące CN-B Białystok, Zespół Sszkół Rolniczych CKP Białystok, Zespół Szkół Mechanicznych CKP 2 Białystok, Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych Białystok, Zespół Szkół w Suchowoli, ZDZ nr 2 Białystok, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie, Zespół Szkół Technicznych Białystok, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z oddz. integracyjnymi Białystok, Technikum Usług Fryzjerskich DEHAG extra Białystok, Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące Białystok.
Nasi uczniowie mogli przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wykonać fryzury, skosztować pysznych koktajli, obejrzeć sprzęt rolniczy, spróbować swoich sił w wymianie kół itp. Stoiska przygotowane przez wszystkie szkoły cieszyły się dużym zainteresowaniem.


Uczniowie w Parku Kulturowym w Milewszczyźnie
Uczniowie klasy VIIA z nauczycielami wzięli udział w przygotowaniu sali ekspozycyjnej w Parku Kulturowym w Milewszczyźnie do rozpoczęcia sezonu turystycznego 2019. Młodzież z zapałem myła i czyściła przedmioty i narzędzia wykorzystywane dawniej w gospodarstwie wiejskim. Poznawała ich przeznaczenie oraz techniki i sposoby wytwarzania przez miejscowych rzemieślników. Był to również sposób do bliższego zapoznania się ze zbiorami etnograficznymi Parku.
Nagrodą za pracę, oprócz satysfakcji, były zafundowane przez gospodarzy pieczone w ognisku kiełbaski, cukierki i pyszne domowe ciasto. 


Uczniowie na spotkaniu z Tomaszem Wiśniewskim
Za sprawą wystawy unikatowych zdjęć z powstania w getcie białostockim prezentowanej w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki w Korycinie, uczniowie starszych klas szkoły podstawowej mieli okazję do spotkania z twórcą tej ekspozycji Tomaszem Wiśniewskim oraz jego gościem, Zbigniewem Siwińskim. Więcej>>>


Lekcje otwarte w ramach programu "Aktywna tablica"
W naszej szkole odbyły się lekcje otwarte dla nauczycieli międzyszkolnej sieci współpracy w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”.
W dniu 25 lutego 2019 r. lekcję chemii w klasie VIII a z wykorzystaniem tablicy multimedialnej przeprowadziła p. Dorota Sosnowska. Tematem zajęć były „Alkany – homologi metanu”. Lekcję obserwowało 13 nauczycieli. Głównym celem było omówienie zasad pisania wzorów strukturalnych, półstrukturalnych i sumarycznych alkanów oraz ich nazw. Uczniowie byli bardzo zainteresowani lekcją, aktywni, chętnie zgłaszali się do odpowiedzi. Wykonywali ćwiczenia na tablicy interaktywnej: memory wzory - nazwy, oraz ćwiczenia z e- podręcznika. Zamierzone cele zostały osiągnięte.

W dniu 5 marca 2019 r. odbyła się lekcja otwarta z matematyki w klasie V b z wykorzystaniem monitora interaktywnego przeprowadzona przez p. Barbarę Stachelek. Tematem zajęć było „Zastosowanie działań na ułamkach zwykłych do rozwiązywania zadań tekstowych o treści praktycznej”. Lekcję obserwowało 11 nauczycieli. Celem zajęć było utrwalenie wiadomości dotyczących działań na ułamkach zwykłych i kształcenie umiejętności rozwiązywania zadań tekstowych. Uczniowie przedstawili prezentację multimedialną w celu przypomnienia działań na ułamkach, rozwiązywali ćwiczenia interaktywne „Ułamki”. Pracowali w BUM – ie, czyli Biurze Usług Matematycznych. Uczniowie potrafili zastosować posiadaną wiedzę i umiejętności w zadaniach praktycznych, dobrze współpracowali w grupie. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie zgłaszali się do odpowiedzi. Zamierzone cele zostały osiągnięte.


Koncert "Złodzieje życia"

1 marca w naszej szkole odbył się koncert profilaktyczny pt. "Złodzieje życia". Młodzież mogła posłuchać o szkodliwości i skutkach brania narkotyków i innych środkach odurzających.


Ogólnopolski  Konkurs Wiedzy Pożarniczej  „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
28 lutego b r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie wzięło udział 44 uczniów. W I grupie wiekowej (klasy IV – VI szkoły podstawowej) najlepsi byli: Monika Wiesławska kl. VI, Szymon Kloza kl. VI a, Aleksandra Pikus kl. V a.
W II grupie wiekowej (klasy VII VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum) czołowe miejsca zajęli: Michał Drobniuch kl. III b gim., Jakub Chociej kl. VII a, Karolina Ołdziejewska kl.V a.
Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Samorząd Gminy i Bank Spółdzielczy w Korycinie


To była wspaniała lekcja plastyki!
Tym razem uczniowie klasy IB i IIA odbyli ją w Muzeum Alfonsa Karnego w Białymstoku. Wycieczkę zorganizowano 28.02.2019r. w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Sztuka ludowa naszą inspiracją”. Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Dzieci zwiedziły muzeum, słuchając ciekawych opowieści o życiu i twórczości Alfonsa Karnego. Najbardziej podobały się im rzeźby, warsztat pracy rzeźbiarza, a także zabytkowe wnętrza budynku. Najwięcej radości sprawiła uczniom ich własna twórczość. Wszystkie dzieci wykonały rzeźbę z gliny według własnego pomysłu, którą przywiozły ze sobą do szkoły. To była wspaniała przygoda z prawdziwą sztuką.


Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej
Dnia 23 lutego przedstawiciele 17 Gromady Zuchowej oraz kształtującej się drużyny harcerskiej uczestniczyli w hufcowych obchodach Dnia Myśli Braterskiej w Sidrze. Drużyny prezentowały wybraną przez organizatorów piosenkę ze starego śpiewnika. Podczas uroczystości wręczono nagrody w IV Hufcowym Turnieju Strzeleckim „Tarcza”. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć na specjalnie przygotowanej ściance. Uroczystość zakończyła się wspólnym zawiązaniem kręgu z harcerskim pożegnaniem.


Dzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole. Uczniowie wykonali plakaty promujące poprawną polszczyznę i utrwalające najważniejsze zasady ortograficzne. Prace można obejrzeć na szkolnym korytarzu. Tego dnia na lekcjach języka polskiego przypominano pochodzenie i znaczenie związków frazeologicznych. Klasa IA po wysłuchaniu „Baśni o dwunastu miesiącach” wyjaśniała znaczenie archaizmów, natomiast uczniowie klas siódmych wzięli udział w spotkaniu z poetką Leonardą Szubzdą podczas Konkursu Recytatorskiego „Między milczeniem a krzykiem”.


21 lutego po raz XVIII odbył się Konkurs Recytatorski utworów Leonardy Szubzdy „Między milczeniem a krzykiem"
W zmaganiach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i średnich z powiatu sokólskiego oraz z Białegostoku i Supraśla. Konkurs zorganizowali: Szkoła Podstawowa w Korycinie oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Korycinie. Patronatem objął go wójt Gminy Korycin, Podlaski Kurator Oświaty i WOAK w Białymstoku. Więcej >>>


Wszystkim jest z Zuchem Dobrze
17 Gromada Zuchowa „Krasnoludkowy Ród” wzięła udział w I edycji ogólnoświatowej akcji Wszystkim jest z Zuchem Dobrze – Wyślij Paczkę z okazji Dnia Myśli Braterskiej.  Zuchy z Korycina wysłały swoją przesyłkę dla 158 Toruńskiej Gromady Zuchowej „Łowcy Przygód”. Do paczki dzieci włożyły płytkę z filmem o swojej gromadzie, wykonaną przez siebie książeczką z krasnoludkami, pocztówkę z życzeniami z okazji Dnia Myśli Braterskiej, maskotkę krasnala oraz zestaw do prac kreatywnych.


Walentynki 2019
"W Dniu Świętego Walentego przesyłamy życzenia z serca całego ..."  W naszej szkole obchody tego święta zaczęliśmy od udekorowania naszego "drzewka miłości". Później przedstawiciele samorządu uczniowskiego obdarowali wszystkich serduszkami - naklejkami. Cała społeczność szkolna była ubrana na czerwono. Zadziałała też "poczta walentynkowa". Można było przesłać życzenia Walentynce lub Walentemu. Ten dzień zakończyliśmy wspólną dyskoteką, na której bawiliśmy się wspaniale.
                                                                         
 Opiekun SU - Barbara Stachelek

     

Uczniowie w roli studentów

Dnia 12 lutego 2019 r. po raz kolejny kl. VB i VIB wraz z panią Dyrektor Ewą Bojarzyńską i nauczycielami matematyki pojechały na wycieczkę edukacyjną  do Białegostoku. Wyjazd odbył się w ramach innowacji pedagogicznej z matematyki ,,Matematyka wokół nas -  myśl logicznie, licz praktycznie”. Dalej >>>


Serduszkowy Bal Karnawałowy
13 lutego w naszej szkole odbył się wspaniały bal serduszkowy. Uczniowie z klas I-III bawili się w sali ozdobionej serduszkami. Była wspaniała muzyka, tańce , konkursy, bańki mydlane, a na koniec prezenty – balony. Najbardziej podobały się nam wielkie bańki mydlane i te malutkie płonące. Było super!                                    Uczestnicy  zabawy


Sposób na notatkę
8 lutego uczniowie klasy IA i klas czwartych mieli możliwość wspólnie uczyć się wykonywać notatkę metodą sketchnotingu. Poznali sposób na szybkie zapamiętywanie, czytelne prezentowanie najróżniejszych treści w formie wizualnej z wykorzystaniem strzałek, dymków, ramek, ikonek, rysunków. Uczniowie poprzez graficzne znaki i słowa-klucze zapisywali swoje wspomnienia z ferii zimowych. Mogli także korzystać z mapy Polski, aby zaznaczać miejscowości, które odwiedzili podczas wypoczynku. Na zakończenie zajęć dzieci stwierdziły, że nową umiejętność notowania metodą wizualną chętnie wykorzystają na innych lekcjach. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kreatywne pisanie”.


Zuchowy bal przebierańców

8 lutego zuchy bawiły się na balu karnawałowym. Rodzice przygotowali dzieciom barwne stroje. Były tańce, pląsy, konkursy. Wspólna zabawa dała zuchom wiele radości.


Góra Grosza 2018

Już po raz 19-ty społeczność szkolna przystąpiła do Ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Od 26 listopada 2018r. do 02 stycznia 2019r. w naszej szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zbierali "grosze" aby podzielić się swoją dobrocią z dziećmi z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Bardzo dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc! W myśl zasady "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie" - włączyliśmy się w tak piękną akcję charytatywną. Barbara Stachelek - opiekun SU.


Gromada Niepodległości
Jury obradujące w Komendzie Głównej ZHP w Warszawie przyznało 17 Gromadzie Zuchowej „Krasnoludkowy Ród’ tytuł „Gromady Niepodległości”. Realizując propozycję programową zuchy uczciły 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego. Od września do listopada gromada zuchowa wykonywała zadania z kategorii: Zdobądź wiedzę, Odkryj swoją okolicę, Działaj oraz wzięły udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Gratulujemy!


Jak to zmierzyć? – lekcje matematyki w klasie szóstej
Na lekcjach matematyki  realizując program innowacji pedagogicznej ,,Matematyka wokół nas. Myśl logicznie, licz praktycznie” uczniowie klasy szóstej szukali różnych sposobów, aby zmierzyć długość sali lekcyjnej, korytarza szkolnego czy blatu stolika. Starali się wzrokiem oszacować poszczególne długości a następnie dokonywali pomiaru niekonwencjonalnymi ,,przyrządami’’ czyli krokami, stopami, łokciami, rozwartością ramion. Używając linijki szkolnej zmierzyli też długości swoich butów, łokcia czy rozpiętości ramion.  Po zapisaniu wyników dokonywali szacunkowych obliczeń długości mierzonych obiektów. Na zakończenie dokonali też pomiarów taśmą mierniczą i porównali z szacowanymi na początku długościami. W wielu przypadkach różnice były naprawdę niewielkie. Zajęcia odbywały się w radosnej atmosferze, chwilami wyglądały jak spontaniczny taniec, pobudzały uczniów do kreatywności i wyzwalały pomysłowość. Zajęcia prowadziła nauczycielka matematyki Barbara Jakimuszko.


Jest taki dzień, jedyny dzień w roku. To Święto Babci i Dziadka. Łza się kręci  w oku…
Z okazji tego ważnego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka w dniu 18 stycznia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie. Chcąc okazać wdzięczność, miłość i życzliwość ukochanym Babciom i Dziadkom dzieci z klas I-III zaprezentowały program artystyczny. Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swoich wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występ.


Warsztaty tkackie
Dnia 14.01.2019r. uczniowie klasy IB i IIA spotkali się z panią Agnieszką Iwanicką, która poprowadziła warsztaty tkackie w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Sztuka ludowa naszą inspiracją”. Tkanie okazało się niełatwą sztuką, ale trudne były tylko początki. Efekty pracy dzieci były już widoczne po kilkunastu minutach. Kolorowe wzorki bardzo spodobały się uczniom. Zajęcia były możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy z rodzicami, którzy w większości samodzielnie przygotowali krosna swoim dzieciom oraz zgromadzili potrzebne akcesoria. Wykonanie kolorowego dywanika to przyjemne z pożytecznym. Uczniowie dzięki temu ćwiczą motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową. Uczą się cierpliwości, skupienia uwagi oraz mogą wykazać się inwencją twórczą. Tkanie to ciekawa propozycja spędzenia długich, zimowych wieczorów.