Strona główna<<<2006<<<2007<<<2008<<<2009<<<2010<<<2011<<<2012<<<2013<<<2014<<<2015<<<2016 <<<2017<<<2018


Dzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole. Uczniowie wykonali plakaty promujące poprawną polszczyznę i utrwalające najważniejsze zasady ortograficzne. Prace można obejrzeć na szkolnym korytarzu. Tego dnia na lekcjach języka polskiego przypominano pochodzenie i znaczenie związków frazeologicznych. Klasa IA po wysłuchaniu „Baśni o dwunastu miesiącach” wyjaśniała znaczenie archaizmów, natomiast uczniowie klas siódmych wzięli udział w spotkaniu z poetką Leonardą Szubzdą podczas Konkursu Recytatorskiego „Między milczeniem a krzykiem”.


21 lutego po raz XVIII odbył się Konkurs Recytatorski utworów Leonardy Szubzdy „Między milczeniem a krzykiem"
W zmaganiach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i średnich z powiatu sokólskiego oraz z Białegostoku i Supraśla. Konkurs zorganizowali: Szkoła Podstawowa w Korycinie oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Korycinie. Patronatem objął go wójt Gminy Korycin, Podlaski Kurator Oświaty i WOAK w Białymstoku. Więcej >>>


Wszystkim jest z Zuchem Dobrze
17 Gromada Zuchowa „Krasnoludkowy Ród” wzięła udział w I edycji ogólnoświatowej akcji Wszystkim jest z Zuchem Dobrze – Wyślij Paczkę z okazji Dnia Myśli Braterskiej.  Zuchy z Korycina wysłały swoją przesyłkę dla 158 Toruńskiej Gromady Zuchowej „Łowcy Przygód”. Do paczki dzieci włożyły płytkę z filmem o swojej gromadzie, wykonaną przez siebie książeczką z krasnoludkami, pocztówkę z życzeniami z okazji Dnia Myśli Braterskiej, maskotkę krasnala oraz zestaw do prac kreatywnych.


Walentynki 2019
"W Dniu Świętego Walentego przesyłamy życzenia z serca całego ..."  W naszej szkole obchody tego święta zaczęliśmy od udekorowania naszego "drzewka miłości". Później przedstawiciele samorządu uczniowskiego obdarowali wszystkich serduszkami - naklejkami. Cała społeczność szkolna była ubrana na czerwono. Zadziałała też "poczta walentynkowa". Można było przesłać życzenia Walentynce lub Walentemu. Ten dzień zakończyliśmy wspólną dyskoteką, na której bawiliśmy się wspaniale.
                                                                         
 Opiekun SU - Barbara Stachelek

     

Uczniowie w roli studentów

Dnia 12 lutego 2019 r. po raz kolejny kl. VB i VIB wraz z panią Dyrektor Ewą Bojarzyńską i nauczycielami matematyki pojechały na wycieczkę edukacyjną  do Białegostoku. Wyjazd odbył się w ramach innowacji pedagogicznej z matematyki ,,Matematyka wokół nas -  myśl logicznie, licz praktycznie”. Dalej >>>


Serduszkowy Bal Karnawałowy
13 lutego w naszej szkole odbył się wspaniały bal serduszkowy. Uczniowie z klas I-III bawili się w sali ozdobionej serduszkami. Była wspaniała muzyka, tańce , konkursy, bańki mydlane, a na koniec prezenty – balony. Najbardziej podobały się nam wielkie bańki mydlane i te malutkie płonące. Było super!                                    Uczestnicy  zabawy


Sposób na notatkę
8 lutego uczniowie klasy IA i klas czwartych mieli możliwość wspólnie uczyć się wykonywać notatkę metodą sketchnotingu. Poznali sposób na szybkie zapamiętywanie, czytelne prezentowanie najróżniejszych treści w formie wizualnej z wykorzystaniem strzałek, dymków, ramek, ikonek, rysunków. Uczniowie poprzez graficzne znaki i słowa-klucze zapisywali swoje wspomnienia z ferii zimowych. Mogli także korzystać z mapy Polski, aby zaznaczać miejscowości, które odwiedzili podczas wypoczynku. Na zakończenie zajęć dzieci stwierdziły, że nową umiejętność notowania metodą wizualną chętnie wykorzystają na innych lekcjach. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kreatywne pisanie”.


Zuchowy bal przebierańców

8 lutego zuchy bawiły się na balu karnawałowym. Rodzice przygotowali dzieciom barwne stroje. Były tańce, pląsy, konkursy. Wspólna zabawa dała zuchom wiele radości.


Góra Grosza 2018

Już po raz 19-ty społeczność szkolna przystąpiła do Ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Od 26 listopada 2018r. do 02 stycznia 2019r. w naszej szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zbierali "grosze" aby podzielić się swoją dobrocią z dziećmi z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Bardzo dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc! W myśl zasady "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie" - włączyliśmy się w tak piękną akcję charytatywną. Barbara Stachelek - opiekun SU.


Gromada Niepodległości
Jury obradujące w Komendzie Głównej ZHP w Warszawie przyznało 17 Gromadzie Zuchowej „Krasnoludkowy Ród’ tytuł „Gromady Niepodległości”. Realizując propozycję programową zuchy uczciły 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego. Od września do listopada gromada zuchowa wykonywała zadania z kategorii: Zdobądź wiedzę, Odkryj swoją okolicę, Działaj oraz wzięły udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Gratulujemy!


Jak to zmierzyć? – lekcje matematyki w klasie szóstej
Na lekcjach matematyki  realizując program innowacji pedagogicznej ,,Matematyka wokół nas. Myśl logicznie, licz praktycznie” uczniowie klasy szóstej szukali różnych sposobów, aby zmierzyć długość sali lekcyjnej, korytarza szkolnego czy blatu stolika. Starali się wzrokiem oszacować poszczególne długości a następnie dokonywali pomiaru niekonwencjonalnymi ,,przyrządami’’ czyli krokami, stopami, łokciami, rozwartością ramion. Używając linijki szkolnej zmierzyli też długości swoich butów, łokcia czy rozpiętości ramion.  Po zapisaniu wyników dokonywali szacunkowych obliczeń długości mierzonych obiektów. Na zakończenie dokonali też pomiarów taśmą mierniczą i porównali z szacowanymi na początku długościami. W wielu przypadkach różnice były naprawdę niewielkie. Zajęcia odbywały się w radosnej atmosferze, chwilami wyglądały jak spontaniczny taniec, pobudzały uczniów do kreatywności i wyzwalały pomysłowość. Zajęcia prowadziła nauczycielka matematyki Barbara Jakimuszko.


Jest taki dzień, jedyny dzień w roku. To Święto Babci i Dziadka. Łza się kręci  w oku…
Z okazji tego ważnego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka w dniu 18 stycznia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie. Chcąc okazać wdzięczność, miłość i życzliwość ukochanym Babciom i Dziadkom dzieci z klas I-III zaprezentowały program artystyczny. Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swoich wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występ.


Warsztaty tkackie
Dnia 14.01.2019r. uczniowie klasy IB i IIA spotkali się z panią Agnieszką Iwanicką, która poprowadziła warsztaty tkackie w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Sztuka ludowa naszą inspiracją”. Tkanie okazało się niełatwą sztuką, ale trudne były tylko początki. Efekty pracy dzieci były już widoczne po kilkunastu minutach. Kolorowe wzorki bardzo spodobały się uczniom. Zajęcia były możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy z rodzicami, którzy w większości samodzielnie przygotowali krosna swoim dzieciom oraz zgromadzili potrzebne akcesoria. Wykonanie kolorowego dywanika to przyjemne z pożytecznym. Uczniowie dzięki temu ćwiczą motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową. Uczą się cierpliwości, skupienia uwagi oraz mogą wykazać się inwencją twórczą. Tkanie to ciekawa propozycja spędzenia długich, zimowych wieczorów.